Gökyüzü Mavisi Ahududu Koyu Menekşe Zümrüt Pembe Altın Rengi Kireç Metalik Mavi Light Kahverengi Portakal Rengi Mavi Okyanus Greyfurt Zeytin Menekşe

İngiltere Aile Birleşimi - Yerleşim (Settlement-Spouse) Vizesi

 

İngiltere Aile Birleşimi - Yerleşim (Settlement-Spouse) Vizesi :

 

Bu kategoride başvuru yapabilmek için öncelikle evli çiftlerin birisinin Birleşik Krallık ’ta yaşaması, legal çalışma ve oturum izni hakkınasahip olması, ayrıca İngiliz hükümetinden destek fonu (Publicfund ) kullanmaması ve eşi İngiltere’ye geldiği zaman tüm masraflarını karşılayabilecek maddi ve manevi yeterlilikte olması gerekmektedir.

Eşlerin yaşları en az 21olmak zorundadır. Vize müracaatında eşlerin legal olarak evli olduklarınıkanıtlamalarışarttır. Yalnız, sadeceevlenme cüzdanı, eşlerin evliliklerini kanıtlamak ve evliliğin gerçekliğine ve samimiyetine inandırmak için yeterli olmamaktadır. Bu sebepten dolayı, evli çiftlerin evliliklerinin gerçek bir evlilik olduğunu (özellikle karşılıklı sevgi ve saygıya dayandığını) konsolosluktaki yetkili vize memuruna kanıtlamaları gerekmektedir. Evliliğin gerçekliğini kanıtlamak için, eşinizle yapmış olduğunuz uluslararası telefon görüşmelerinin detaylı dökümleri, eşinizin size transfer etmiş olduğu para dekontları, skype, facebook, twitter, e-mail ya da Messenger kayıtlarının dökümlerini, birlikte kalmış olduğunuz otel, pansiyon ya da eve ait rezervasyon veya ilgili kişilerden yazılı beyanlar sunabilirsiniz.

İngiltere’de yaşayan eşin yasal bir işte çalışması, düzenli olarak gelirinin bulunması ve eşi/çocuğu İngiltere’ye yerleştiğinde ailesinin masraflarını karşılayabilecek düzeyde bir gelirinin ya da birikiminin olması da ispatlanması gereken diğer hususlar arasında yer almaktadır.

Eşler ile beraber çocuklarının da yerleşim (settlement) vizesi başvurularına ebeveynleri ile beraber başvuru hakkı bulunmaktadır. Çocuklar 18 yaş altında ise, ebeveyni vize alması durumunda, çocuğa da vize verilmektedir. Ancak 18 yaş üzeri çocuklar için vize almak biraz daha zordur. Çünkü bağımsız bireyler olarak değerlendirilmektedir. Eğer çocuk eğitim seviyesinin yetersizliğini ve kendisini finanse edebilecek bir geliri olmadığını vize memuruna ispatlayabilir ise, vize alma olasılığı artacaktır.

29 Kasım 2010 tarihi itibariyle ise, İngiltere Aile Birleşimi / Yerleşim vizesine başvuru yapacak olan eşlerin A1 düzeyinde İngilizce sınav sonuç belgesini vize başvurusu sırasında sunmak zorundadır. Bunun için alternatif sınav seçenekleri yer almaktadır. Kurumumuz konsolosluğun onay verdiği City &Guilds ve Pearson Sınavlarının yetkili eğitim ve sınav merkezidir. Sınav hakkında bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilir ya da telefon numaralarından sınav danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi / Yerleşim Vizesi hakkında detaylı bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebilir ya da bize telefon ile ulaşabilirsiniz.