Gökyüzü Mavisi Ahududu Koyu Menekşe Zümrüt Pembe Altın Rengi Kireç Metalik Mavi Light Kahverengi Portakal Rengi Mavi Okyanus Greyfurt Zeytin Menekşe

Öğrenci vizesi Hizmetleri

 

İNGİLTEREYE ÖĞRENCİ VİZESİ ALMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

İngiltere’ye Kısa ve Uzun Dönem olarak 2 kategoride başvuru yapabilirsiniz. Kısa dönem öğrenci ziyaretçi vizesinde 11 aya kadar eğitim almanız mümkündür. Fakat size çalışma, vize uzatımı ve devletin sağlık imkanlarından faydalanma gibi haklar vermez.
Uzun dönem öğrenci kategorisin çalışma, vize uzatımı, sağlık imkanlarından faydalanma haklarının bulunmasının yanı sıra 3 yıla kadar İngiltere’de kalma hakkını doğurmaktadır. Yalnız, bu kategori için en az orta seviyede İngilizce bilme zorunluluğu bulunmaktadır.

Detaylı danışmanlık için

Medya Vize ve Tercüme Merkezi
Abide-i Hürriyet Caddesi Arzu Apt. No.155/3 Şişli
(şişli adliye yanı şişli camii karşısı, arzu pasajı üstü)

212 240 76 22
532 609 17 04
 

Medya Vize ve Tercüme Merkezi olarak, özellikle İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Öğrencilerinizin tüm evraklarının İngiltere Konsolosluğunun kıstasları çerçevesinde yeminli tercüme edilmesi, formlarının case by case mantığı ile öğrencinin durumuna özel dilekçe ve destekleyici referanslar ile doldurulması veya eğitim acentesince doldurulmuş formların revize edilmesi ve optimizasyonunun sağlanması, vize randevularının alınıp, VAC (Visa Application Center) başvuru merkezine refakat edilmesi ve pasaportlarının VAC’dan alınıp teslim edilmesidir. Konum olarak ta VAC ile aynı caddede bulunmamız işlemlerin çok daha hızlı ve verimli olması açısından bir avantaj niteliğindedir. Business Class Başvuru sisteminden faydalanarak sıra beklemeden özel odalarda içecek ikramı ve sms ile başvuru sonucu bildirim hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci vizeleri ve gerekli evraklar:

İngiltere Konsolosluğu vize departmanı'na hitaben dilekçe ve İngilizce Tercümesi
Okuldan yeni tarihli öğrenci belgesi ve İngilizce Tercümesi
18 yaş dolmamış ise anne ve babadan İngiltere ye seyahat edebilmesi için muvafakat name
Aile işveren ise veya bordrolu ise yukarıda belirtilen belgelerin tamamı eklenecektir.
2 Resim ( Arka fonu beyaz, yeni çekilmiş ve rötuşlanmamış )
Pasaport ( Vize bitiş tarihi itibarıyla en az 6 ay süresi olan, varsa
Anne veya Babanın geçerli ya da eski İngiltere vizesi varsa fotokopileri
Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği