Gökyüzü Mavisi Ahududu Koyu Menekşe Zümrüt Pembe Altın Rengi Kireç Metalik Mavi Light Kahverengi Portakal Rengi Mavi Okyanus Greyfurt Zeytin Menekşe

Pasaport işlemleri

 

İngiltere ve yurtdışı için pasaport işlemleri

 

Türkiye'de pasaport alma işlemleri artık çok kolaylaşmıştır,pasaport almak ile ilgili  bir çok işlem online olarak takip edilebilmektedir. Pasaport işlemlerinizi ister biz taip edelim ister siz kendiniz halledin biz size bilgi verelim.

Pasaport için gerekli olan evrakları bize teslim edin biz sizin adınıza takip edelim.

İlk kez pasaport alacaklar içingerekli evrak listesi :
 
  • Nüfus cüzdanının aslı yada fotokopisi,
  • Yeni pasaport alacaklar için 4 adet fotoğraf
  • Talep edilen pasaport süresine göre yatırılacak harç makbuzu,
  • Pasaport bürolarından alınacak form doldurularak yeni alacaklar, pasaportunun süresini uzatacak veya değiştirecek olanlar ilk üç maddede belirtilen evraklarla en yakın ilçenin ( İkamet etme şartı yoktur, istenilen ilçemize müracaat edilebilir ) pasaport bürolarına şahsen müracaat edeceklerdir.
  • Parmak İzi Alma: 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5 inci maddesi uyarınca, kişilerin parmak izi ve fotoğraf verileri kayda alınarak elektronik sistemde saklanmaktadır. Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler ( Gemi Adamı Cüzdanı, Uçuş mürettebatı Belgesi ), her çeşit silah ruhsatı ve sürücü belgesi alan vatandaşlarımızdan parmak izi alınmaktadır. Daha önceden sayılan sebeplerle parmak izi alınanlardan tekrar parmak izi alınmaz. Parmak izi alınması sırasında ele krem sürülmüş olması parmak iz almayı güçleştirmekte ve zaman kaybına yol açmaktadır. Vatandaşlarımızın işlemlerinin en kısa sürede bitirilebilmesi, hızlı ve kaliteli hizmet verilebilmesi için Pasaport, pasaport yerine geçen belgeler, her çeşit silah ruhsatı ve sürücü belgesi almak için müracaat eden vatandaşlarımızın müracaata gelmeden ellerine krem sürmeden gelmeleri önem arz etmektedir.  
 
Yeni kurulan İlçe Pasaport Büro Amirlikleri (ARNAVUTKÖY, ATAŞEHİR, BAŞAKŞEHİR, BEYLİKDÜZÜ, ÇEKMEKÖY, ESENYURT, SULTANGAZİ, SANCAKTEPE) sadece yeni sistem ilk müracaat ile eski sistem pasaportunuzun iptali ve yeni sistem pasaport müracaat işlemleri yapmaktadır. Yeni kurulan İlçe Pasaport Büro Amirlikleri eski sistem pasaportların temdit(uzatma) işlemni yapmamaktadır.